Projektory OPTOMA - novinka na trhu

V dnešní době, kdy jsou na vzestupu interaktivní metody výuky, vstupují do hry především nové technologie, které tuto oblast posouvají na vyšší úroveň. Technologický vývoj se však nemůže posouvat kupředu bez zdokonalování technologií stávajících, které se ve výuce již delší dobu využívají. Ukázkovým příkladem jsou dataprojektory, jejichž inovace přinesly řadu nových možností.

Projektory OPTOMA - novinka na trhu

Před několika lety jsme se setkávali pouze s projektory, které promítaly obraz velikosti 160 x 120 cm ze vzdálenosti tří metrů. Nyní si na tyto projektory téměř nikdo nevzpomeneme. Nahradily je totiž projektory s krátkou projekční vzdáleností (1m a méně), která nabízejí daleko širší možnosti využití, než jejich předchůdci.

Aktuální novinkou na trhu jsou projektory nové generace s tzv. ultrakrátkou projekční vzdáleností, kdy je projektor umístěn v těsné blízkosti (40 cm a méně) projekční plochy.

 

Ultrakrátká projekční vzdálenost minimalizuje stínění a odlesk

Interaktivní projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností eliminují nešvary svých předchůdců.  Krátká projekční vzdálenost zabraňuje nepříjemnému oslňování přednášejícího při pohledu na posluchače, odstraňuje nežádoucí odlesky světla na projekční ploše a zároveň umožňuje dosáhnout vysoce kvalitního obrazu i na běžné bílé tabuli.

Krátká projekční vzdálenost zároveň nedovoluje přednášejícímu, aby při výuce svým tělem zastínil snímač interaktivního projektoru. Snímač tak má pero, kterým ovládáme programy a plochu tabule, neustále pod kontrolou a práce s interaktivní sestavou je plynulá, bez nežádoucích výpadků právě díky stínění.

Absolutní novinka na trhu – projektory OPTOMA

Na českém trhu je několik druhů projektorů s ultrakrátkou projekční vzdáleností a přibývají další. My bychom rádi zmínili absolutní novinku v ČR – dataprojektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností značky OPTOMA.

Projektory této značky se vyznačují skvělými technickými parametry a nadčasovým designem, který se hodí do každé učebny či přednáškové místnosti. Podstatnou předností těchto projektorů je prodloužená záruka, kterou například školám běžně nabízíme. Záruka 3 roky se vztahuje jak na projektor, tak i lampu. S tím, že u lampy nabízíme také variantu 2,5 tisíce hodin provozu bez omezení záruční doby.

Tříletá záruční doba je například pro intenzivní provoz ve školním prostředí velmi důležitá a zásadní. Projektor je při výuce intenzivně vytěžován, což zvyšuje riziko drobných poruch. Případné servisní opravy provádíme rychle, v případě náročnějších oprav zapůjčíme projektor náhradní.

Standardní projektory

V naší nabídce máme k dispozici čtyři typy projektorů OPTOMA s ultrakrátkou projekcí, dva běžné a dva interaktivní projektory. Z běžných projektorů se jedná o typ EX665UT s nativním rozlišením 4:3 a typ EW675UT zobrazující širokoúhlý obraz v nativním rozlišení 16:10. Oba projektory zobrazí kvalitní obraz o velikosti 160 x 120 cm, resp. 190 x 120 cm, ze vzdálenosti menší než 40 cm. Plocha širokoúhlého obrazu je o 15% větší než plocha obrazu formátu 4:3.

Sestavy s neinteraktivními projektory OPTOMA využívají interaktivní systém eBeam edge, což je nástupce populárního systému eBeam projection. Díky neustálému vývoji se u systému eBeam edge zlepšila rychlost a přesnost zobrazení. Zároveň se tyto projektory proměnily, díky nové technologii snímání a tenčímu peru, ve velmi populární řešení interaktivní výuky na mnoha školách po celé ČR.

Interaktivní projektory

Projektory typu EW675UTis a EX665UTis jsou interaktivní, nepotřebují tedy již žádnou další technologii. Interaktivní snímač je zabudován přímo v projektoru a zajišťuje tak plynulé ovládání zobrazovaných objektů a programů prostřednictvím elektronického pera. Projektor EX665UTis má rozlišení 4:3, typ EW675UTis disponuje rozlišením 16:10.

Součástí interaktivních projektorů OPTOMA je také elektronické pero, které plně nahrazuje myš počítače. A to jak při ovládání všech funkcí, tak i při popisu plochy počítače zobrazené na tabuli. Důležité je zmínit, že interaktivní projektory OPTOMA nabízíme s velmi kvalitním vyučovacím softwarem WizTeach, který umožňuje vytvářet poutavý program výuky.

Sečteno, podtrženo

Ultrakrátká projekční vzdálenost, jasný, bohatý a zářivě křišťálový obraz, projektor a lampa projektoru s bezkonkurenční tříletou zárukou a příjemné softwarové prostředí vede k zamyšlení, zda pro interaktivní výuku nezvolit právě jeden z těchto projektorů.

Produkty

Odebírat newsletter

Chcete dostávat novinky do
vašeho emailu jako první?

Nejnovější články

Školství 2020
Školství 2020

V letošním roce jsme opět byli partnerem odborné konference Šk…

Zástupce na cestě k úspěch 2019
Zástupce na cestě k úspěch 2019

Již po páté jsme byli generálním partnerem odborné konference …

EPSON - Business solution day 2019
EPSON - Business solution day 2019

Držíme krok s moderními technologiemi, proto jsme se i letos z…

Všechny články