Ohlédnutí za rokem 2016 - exkurze dětí

Dny otevřených dveří pro děti ze ZŠ a MŠ  jsme firma přátelská k dětem – pořádáme zábavně-poučné akce pro děti.

Ohlédnutí za rokem 2016 - exkurze dětí

 Loni nás děti navštívily 4x a jejich nadšení z her a nových poznatků od nás nám dělá radost – kdy jindy má výrobce možnost vidět děti přímo v akci u našich tabulí? Právě děti na našich tabulích a nástěnkách tvoří - malují, píší, počítají anebo si jen tak hrají. Právě ony jsou naši přímí koncoví uživatelé.

V uplynulém roce se nám podařilo umožnit dětem vstup do naší firmy postupně v měsících březnu, dubnu, a dvakrát v květnu.

Přišly děti z Boskovic – z MŠ  Na Dolech a děti z osmé třídy ze ZŠ Slovákova. Účelem naší firmy je usnadnit lidem sdělování myšlenek. Ve dnech, kdy naši firmu navštíví děti, dochází také ke sdělování – sdělování RADOSTI.

Jsme výrobci tabulí a velká část našich tabulí žije svůj profesní a užitný život ve školních třídách a mateřských školkách. Nemáme však mnoho možností vidět v praxi, jak ti nejdůležitější „uživatelé“, ti, kvůli kterým školní tabule a nástěnky vyrábíme, na nich pracují, či si hrají. A  jsou to právě děti  ve svých aktivitách, kterým naše výrobky slouží.

Co mohou děti na návštěvě u nás očekávat?

- přátelskou atmosféru

- člověka, který se jejich skupince věnuje po celou dobu návštěvy

- pobyt děti bezpečně tráví v naší velké konferenční místnosti, která zároveň slouží i jako showroom (ukázková místnost) jádra naší produkce

- hraní si na tabuli s interaktivním projektorem – práce s obrázky, kreslení, přepisování, mazání, zvětšování a vyplňování obrázků

- zábavné kvízy a hry

- vlastní výrobu obrázku, který si děti mohou odnést s sebou

- krátké, objevné i poučné nahlédnutí do výroby

Rádi dětem ukážeme, jak si lze na tabulích s interaktivitou hrát a užít si čas u tabule zábavnou formou. Samy paní učitelky často s překvapením objeví nové možnosti, které interaktivita má. Děti si také mohou kreslit nebo lepit své výtvory na připravené tabulky a trávit čas vlastní rukodělnou tvorbou.

Výprava dětí do výroby probíhá bezpečně za dozoru a plné pozornosti našich zaměstnanců. Ve výrobě děti uvidí, jak se tabule, na které píšou a kreslí, vlastně vyrábějí. Poznají, z jakých materiálů a částí tabule a nástěnky vyrábíme a shlédnou některé naše pracovníky přímo v akci. Na vlastní oči se přesvědčí, kolik řemesel je na výrobu jedné tabule potřeba. Uvidí, že rukodělná práce „lidstva v montérkách“ je důležitá, potřebná a že bez práce těchto zručných a fyzicky zdatných chlapíků by žádné tabule nevznikly.

Vždy vidíme, že děti se  na práci řemeslníků v montérkách dívají s obdivem a radostí. Že to v nich zanechá silný dojem a malé semínko, které v jejich dospělosti možná vyklíčí. A že pak z některých dětí vyroste dobrý český řemeslník – soustružník, truhlář, stolař, zámečník, svářeč, montér nebo odborník v jiném řemesle.

My chceme, aby „zlaté české ruce“  dostály své pověsti i v budoucnu, aby tyto ruce žily a pracovaly dál v našich dětech. A aby dobrých řemeslníků přibývalo. Potřebujeme je všichni.

Děti jsou tedy u nás vítány.

     

Nahlédnutí do výroby:

 

Produkty

Odebírat newsletter

Chcete dostávat novinky do
vašeho emailu jako první?

Nejnovější články

Školství 2020
Školství 2020

V letošním roce jsme opět byli partnerem odborné konference Šk…

Zástupce na cestě k úspěch 2019
Zástupce na cestě k úspěch 2019

Již po páté jsme byli generálním partnerem odborné konference …

EPSON - Business solution day 2019
EPSON - Business solution day 2019

Držíme krok s moderními technologiemi, proto jsme se i letos z…

Všechny články