Ohlédnutí za rokem 2016 - exkurze dětí

Dny otevřených dveří pro děti ze ZŠ a MŠ  jsme firma přátelská k dětem – pořádáme zábavně-poučné akce pro děti.

Ohlédnutí za rokem 2016 - exkurze dětí

 Loni nás děti navštívily 4x a jejich nadšení z her a nových poznatků od nás nám dělá radost – kdy jindy má výrobce možnost vidět děti přímo v akci u našich tabulí? Právě děti na našich tabulích a nástěnkách tvoří - malují, píší, počítají anebo si jen tak hrají. Právě ony jsou naši přímí koncoví uživatelé.

V uplynulém roce se nám podařilo umožnit dětem vstup do naší firmy postupně v měsících březnu, dubnu, a dvakrát v květnu.

Přišly děti z Boskovic – z MŠ  Na Dolech a děti z osmé třídy ze ZŠ Slovákova. Účelem naší firmy je usnadnit lidem sdělování myšlenek. Ve dnech, kdy naši firmu navštíví děti, dochází také ke sdělování – sdělování RADOSTI.

Jsme výrobci tabulí a velká část našich tabulí žije svůj profesní a užitný život ve školních třídách a mateřských školkách. Nemáme však mnoho možností vidět v praxi, jak ti nejdůležitější „uživatelé“, ti, kvůli kterým školní tabule a nástěnky vyrábíme, na nich pracují, či si hrají. A  jsou to právě děti  ve svých aktivitách, kterým naše výrobky slouží.

Co mohou děti na návštěvě u nás očekávat?

- přátelskou atmosféru

- člověka, který se jejich skupince věnuje po celou dobu návštěvy

- pobyt děti bezpečně tráví v naší velké konferenční místnosti, která zároveň slouží i jako showroom (ukázková místnost) jádra naší produkce

- hraní si na tabuli s interaktivním projektorem – práce s obrázky, kreslení, přepisování, mazání, zvětšování a vyplňování obrázků

- zábavné kvízy a hry

- vlastní výrobu obrázku, který si děti mohou odnést s sebou

- krátké, objevné i poučné nahlédnutí do výroby

Rádi dětem ukážeme, jak si lze na tabulích s interaktivitou hrát a užít si čas u tabule zábavnou formou. Samy paní učitelky často s překvapením objeví nové možnosti, které interaktivita má. Děti si také mohou kreslit nebo lepit své výtvory na připravené tabulky a trávit čas vlastní rukodělnou tvorbou.

Výprava dětí do výroby probíhá bezpečně za dozoru a plné pozornosti našich zaměstnanců. Ve výrobě děti uvidí, jak se tabule, na které píšou a kreslí, vlastně vyrábějí. Poznají, z jakých materiálů a částí tabule a nástěnky vyrábíme a shlédnou některé naše pracovníky přímo v akci. Na vlastní oči se přesvědčí, kolik řemesel je na výrobu jedné tabule potřeba. Uvidí, že rukodělná práce „lidstva v montérkách“ je důležitá, potřebná a že bez práce těchto zručných a fyzicky zdatných chlapíků by žádné tabule nevznikly.

Vždy vidíme, že děti se  na práci řemeslníků v montérkách dívají s obdivem a radostí. Že to v nich zanechá silný dojem a malé semínko, které v jejich dospělosti možná vyklíčí. A že pak z některých dětí vyroste dobrý český řemeslník – soustružník, truhlář, stolař, zámečník, svářeč, montér nebo odborník v jiném řemesle.

My chceme, aby „zlaté české ruce“  dostály své pověsti i v budoucnu, aby tyto ruce žily a pracovaly dál v našich dětech. A aby dobrých řemeslníků přibývalo. Potřebujeme je všichni.

Děti jsou tedy u nás vítány.

     

Nahlédnutí do výroby:

 

Produkty

Odebírat newsletter

Chcete dostávat novinky do
vašeho emailu jako první?

Nejnovější články

Setkání šéfů 2019
Setkání šéfů 2019

Setkání šéfů partnerských firem VMS VISION proběhlo na konci k…

Školení montážních part našich partnerů
Školení montážních part našich partnerů

V květnu 2019 u nás proběhlo další kolo školení montážníků naš…

Konference jaro 2019
Konference jaro 2019

V průběhu jara jsme se jako partneři a vystavovatelé úča…

Všechny články