Nový platný certifikát ISO pro VMS VISION s.r.o.

Audit normy ISO 9001, je jako maturita s mezinárodní působností. Ve VMS VISION probíhají audity ISO již od roku 2011. Letos, na jaře roku 2018, jsme tuto „mezinárodní firemní maturitu“ po osmé zvládli perfektně. Nyní navíc proběhl úspěšný přechod a audit z původní normy ISO 9001:2009 na novou normu ISO 9001:2016.  

Nový platný certifikát ISO pro VMS VISION s.r.o.

Proč mít či nemít ISO 9001? O certifikaci dle normy ISO 9001 někde slyšel skoro každý. Ale k čemu norma ve skutečnosti je a proč vůbec existuje?

Víte, že:

Normy ISO se nezabývají jen kvalitou produktu jako takového, ale i tím, za jakých podmínek produkt vzniká. To je velmi důležitá informace pro nás všechny. Na jedné straně vah je výrobek určité kvality a na druhé straně je to, co tento výrobek, nás všechny, nejen firmu, ale i její okolí a životní prostředí, vlastně stál. Tento aspekt se všech lidí přímo dotýká a neměl by nám být lhostejný.

Mělo by nás zajímat, zda při výrobě produktu, který si kupujeme, nebylo ohroženo naše životní prostředí a vše proběhlo v souladu s předpisy. Zda byla dodržena bezpečnost práce, všechny odpady byly likvidovány v souladu s principy ochrany životního prostředí, byly řádně odvedeny daně a dodržena řada dalších parametrů, které mají vliv na kvalitu našeho životního prostředí a našeho života.

 

Pragmatický názor:

Požadavek zkušených firem z praxe a z realizace náročných projektů, je jednoznačný. Chtějí spolupracovat pouze s osvědčenými společnostmi, které jsou schopné splnit „slíbené“ požadavky. Jak je však najít? Proto zkušené firmy certifikaci ISO od svých dodavatelů přímo vyžadují a při spolupráci dávají přednost partnerům, kteří ISO splňují. ISO u svých partnerů vyžadují např. zahraniční společnosti, renomované tuzemské společnosti, automobilový průmysl, stavební společnosti atd. Dokonce si některé konkrétní procesy u svých dodavatelů samy ověřují i nad rámec auditu ISO.

Proč velké společnosti požadují od svých dodavatelů ISO? Jednoduše proto, že když má firma definovaný a standardizovaný proces výroby, znamená to, že pokud dostanete k otestování pár vzorků, tak při následné objednávce stovek až tisíců kusů, bude produkt pokaždé ve stejné, jasně definované kvalitě. A nečeká překvapení, že jeden šroubek bude z oceli a druhý jen ze „železa“, i když vypadají pro laika úplně stejně.

Všichni znalí se shodnou v tomto:

Platí, že ISO 9001 je model, který pomáhá zlepšovat firemní procesy. Velmi důležitým momentem je to, že manažeři konkrétní společnosti musí sami specifické firemní procesy dobře a funkčně nastavit a popsat. Protože v dalším kroku si společnost tyto postupy certifikuje a sama se zavazuje k jejich dodržování. Má-li norma ISO pomáhat a nebýt byrokratickým strašákem, nelze ji kopírovat. Vrcholové vedení společnosti si ji musí samo vytvořit. Je to originál. Jen tak může norma ISO reálně sloužit k tomu, že společnost je schopná provádět standardizované procesy opakovaně a výsledky jsou opakovaně vždy stejné, a v jasně deklarované kvalitě.  Jakou úroveň procesů si společnost nastaví, to záleží jen na ní.

 

My, ve VMS VISION s.r.o., máme již od roku 2011 platnou certifikaci ISO 9001. Chceme mít ve firmě pořádek, jasné procesy, odhalená slabá místa a mít podněty ke zlepšování. Dnes se u nás o procesy ISO 9001 starají Ing. Kateřina Janíčková a Ing. Libor Kožoušek.  Blahopřejeme k úspěšnému auditu na novou normu ISO 9001:2016 a děkujeme.

Tento úspěch je výsledkem spolupráce všech pracovníků napříč společností a poděkování tak patří naprosto všem.

Za VMS VISION s.r.o. – Ing. Marcela Kožoušková

Produkty

Odebírat newsletter

Chcete dostávat novinky do
vašeho emailu jako první?

Nejnovější články

Školství 2020
Školství 2020

V letošním roce jsme opět byli partnerem odborné konference Šk…

Zástupce na cestě k úspěch 2019
Zástupce na cestě k úspěch 2019

Již po páté jsme byli generálním partnerem odborné konference …

EPSON - Business solution day 2019
EPSON - Business solution day 2019

Držíme krok s moderními technologiemi, proto jsme se i letos z…

Všechny články