Návštěva veletrhu PAPERWORLD ve Frankfurtu nad Mohanem

01/ 2017 – Messefrankfurt – porovnali jsme se s konkurencí na veletrhu PAPERWORLD 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem a máme proč být na naši výrobu hrdí.

Návštěva veletrhu PAPERWORLD ve Frankfurtu nad Mohanem

Navštívili jsme veletrh PAPERWORLD, který se konal ve dnech 28. 1. – 31. 1. 2017 na výstavišti Messefrankfurt.

Zúčastnilo se 1 607 vystavovatelů z 59 zemí, (261 z Německa a 1346 z jiných zemí). Přišlo se podívat 34 033 návštěvníků ze 139 zemí – mezi nimi i my za VMS VISION s.r.o.

Co takový veletrh pro našince obnáší? Nesmíte fotit. To za prvé. Ale průměrný Moravák si s tím obvykle poradí. Veletrh nebyl určen pro veřejnost, jen pro obchodníky a výrobce. Tomu bylo podřízeno vše související.

Za čím jsme jeli? Denně zde probíhají přednášky a vstupy řečníků a firem o trendovém designu v oblasti vybavení kanceláří od podlahy až po strop. Vedle záplavy fixů, propisek, tužek, diářů, šanonů a všeho z papíru, zde vystavují i prodejci a výrobci kancelářských a školních tabulí, nástěnek, flipchartů. Tedy obdobný sortiment, jaký má i VMS VISION. Zajeli jsme tedy zažít letošní atmosféru frankfurtského Messe stylu, zhlédnout nové trendy a navázat obchodní kontakty. A samozřejmě zhlédnout a srovnat svůj sortiment a kvalitu s obdobnou nabídkou v zahraničí.

Něco bylo krásné a inspirativní, něco nás překvapilo, něco jen zaujalo anebo naopak vůbec nepřekvapilo… Čím dál víc se do kanceláří a domácností prosazují barevné dekorativní skleněné tabule, hravý design a zapojování přírodních materiálů. Přírodní styl jako dřevo, korek, juta, je především pro vybavení kanceláří i domácností na prvním místě. Velkou „novinkou“ u vystavovatelů byly barevné rámy tabulí. To už VMS VISION vyrábí pár let -  jako produktovou řadu tabulí boardOK – a navíc i s barevnými rohy tabulí v barvě rámu, což ve Frankfurtu nikdo ještě neměl.

Kreativita se tady skloňuje ve všech pádech. Řeknete si – vždyť jsou to jen tabule. Ale opak je pravdou, různé tvary, materiály, hravost v barvách i v příslušenství - od magnetů až po držáky na fixy, jsou tím, co všude přitahuje pozornost na první pohled.

To školní sortiment je stálejší. V této oblasti naše firma rozhodně nepokulhává. Naše výrobky mohou klidně stát vedle těch z frankfurtského Messe. Na to můžeme být hrdí. A právem. Věříme, že naše tabule i jiné výrobky si své místo dobudou i na dalších nových trzích, než je tomu dosud. Vystavovat na Messefrankfurt by s naší kvalitou nebyl problém už dnes. 

A jak jsme tedy veletrh prožili konkrétně my? Inu, především jedete z Boskovic cca 9 hod tam a pak samozřejmě stejnou dobu zpět do ČR. Přímo na veletrhu začnete druhý den nejlépe už ráno v 9. 00 hod a končíte cca v 18.00 hod. Komplex Messefrankurt  je tak velký, že vám nejdřív spadne čelist - kde začít… Ale my jsme byli naštěstí připravení a poctivě jsme šlapali od stánku ke stánku podle svého „seznámku“ pěkně z jedné haly do druhé, třetí, čtvrté… Vytěžili jsme ze sebe a z veletrhu maximum. Jsou to obrovské a stánků plné prostory, až člověka napadne, že ty miliardy tužek z Indie nás všechny snad jednou zasypou. Na konci dne už vážně nevíte, jestli ještě vůbec máte nohy a jestli máte chuť zvládnout i ty poslední dva obchodní rozhovory v angličtině nebo zvítězí chuť na kafe někde v klidu za rohem. Stihnout všechno se nedá. My měli jen jeden den. Takže chcete-li jet třeba vy sami příště, bude to lepší na dva dny. Doporučujeme.

Tým VMS VISION s. r. o.

Produkty

Odebírat newsletter

Chcete dostávat novinky do
vašeho emailu jako první?

Nejnovější články

Školství 2020
Školství 2020

V letošním roce jsme opět byli partnerem odborné konference Šk…

Zástupce na cestě k úspěch 2019
Zástupce na cestě k úspěch 2019

Již po páté jsme byli generálním partnerem odborné konference …

EPSON - Business solution day 2019
EPSON - Business solution day 2019

Držíme krok s moderními technologiemi, proto jsme se i letos z…

Všechny články