Exkurze dětí ze ZŠ Boskovice

Den otevřených dveří pro dívky a chlapce z 2. tříd Základní školy.

Exkurze dětí ze ZŠ Boskovice

V dubnu 2017 (5. a 6. dubna) nás opět navštívily děti ze ZŠ Boskovice – z pracoviště na ulici Slovákova. Ve dvou dnech přišly postupně tři skupiny dětí – žáků 2. tříd. Každá skupinka u nás strávila cca 90 min čistého času a děti dokázaly využít každou jednu minutu naplno. Měly pestrý program a čas na nudu rozhodně nebyl.

Děti v našich „firemních“ zábavných kvízech prokázaly krásné a perfektní znalosti českých pohádek a tradičních českých večerníčků. Z toho máme radost, protože to jsou naše národní poklady. Moc nás potěšilo, že v záplavě zahraničních filmů se u našich dětí stále prosazují naše národní klenoty – české pohádky a večerníčky. Zato musíme děti, které nás tentokrát navštívily, moc pochválit. Udělaly nám velkou radost.

   

Podle slov paní učitelky Mgr. Zahálkové je však pro děti vždy největším zážitkem samotná exkurze do výroby. Je to pro ně velká neznámá a nová věc -  přímo z opravdového života a praxe. A to dětem často chybí. Kontakt s praktickými věcmi, které nejsou jen teoretickým výkladem, ale jejich osobní zkušeností -  tzv. na vlastní oči. Exkurze do výroby je tedy pro děti určitě přínosná, zajímavá a povídají si o ní ještě ve škole. Nejvíce času děti ve výrobě strávily u  pily na železo. Naši pracovníci  jim vždy rádi ochotně ukázali, jak jejich „mašinka“ umí přeříznout ocelový válec o průměru cca 10 cm jako malinu. To je pro děti skutečný zážitek a nejraději by si to vyzkoušely samy. Všechny tři skupinky byly všímavé, zvídavé a nebojácné, přestože ve výrobě je občas poměrně hluk, spousta řemeslníků a neznámých prostor. Děti to zvládly naprosto bravurně a v pohodě.

   

V rámci zábavné části programu si děti vyzkoušely psaní na našich interaktivních sestavách KOSTKY, na které lze psát i fixem, děti u nás zkoušely psát a malovat dotykem prstu a elektronickým perem. Dále měly možnost si zahrát počítačovou hru  která se promítala na tabuli a děti si tak užily soutěžení ve skupinkách.

Všichni si během návštěvy u nás vyrobili krásné obrázky na korkových podložkách. Použily se tentokrát fixy a foukací fixy s šablonami. Na výsledky šikovných rukou našich malých návštěvníků  se můžete podívat na fotografiích k článku o exkurzi a ve fotogalerii.

   

Některé z dětí si svůj obrázek neodnesly s sebou domů, ale věnovaly nám jej. Jsme za to vděční a obrázky určitě vystavíme v prostorách naší firmy.

Návštěvy dětí jsou pro nás veselým a přátelským zpestřením našich pracovně -výrobních dnů. Všem dětem a jejich paním učitelkám děkujeme za návštěvu, byl to hezký den.

Produkty

Odebírat newsletter

Chcete dostávat novinky do
vašeho emailu jako první?

Nejnovější články

Školství 2020
Školství 2020

V letošním roce jsme opět byli partnerem odborné konference Šk…

Zástupce na cestě k úspěch 2019
Zástupce na cestě k úspěch 2019

Již po páté jsme byli generálním partnerem odborné konference …

EPSON - Business solution day 2019
EPSON - Business solution day 2019

Držíme krok s moderními technologiemi, proto jsme se i letos z…

Všechny články